Omicron Varyantına Karşı Ofis Dezenfeksiyonu Önlemi

2020 Yılının başlarında başlayan Korona Virüsü Covid 19 pandemisi şu günlerde Omicron varyantıyla bulaş sayısını tırmandırıyor. Bu hızlı artıştaki Omicron varyantı tüm dünyayı yeni bir belirsizliğe sürüklüyor. Omicron, ofis yaşamı,  seyahat edenler, alışveriş yapanlar ve genel anlamda ekonomiler için yeni bir korku döngüsü yarattı.

Corona virüsünün oldukça bulaşıcı Omicron varyantı karşısında artan kaygılar, halkın bir bölümünün ve bazı işletmelerin pandemi öncesi olduğu gibi devam etme isteklerini sarsmaya başladı. Ofis dezenfeksiyon talebi, ofis temizliği, hijyen kuralları ve aşı gibi önlemler esnemeyi ve ihmali kabul etmez hale geldi.

Günlük yaşamda toplu taşıma kullanıp, mağazalara girip, temaslı ve hasta kimselerle görüşebiliyor farkında olmadan yüzeylerde virüsleri taşımaya ve bulaştırmaya devam ediyoruz.

 Omicron'un nihai olarak nasıl ilerleyeceğini bilemsek de pandemi başlangıcındaki kısıtlamalara dönmek istemiyorsak en önemli hijyen unsuru olan dezenfektan ve yüzey dezenfeksiyonunu bir süre daha sıkı önlemlerle uygulamamız gerekmekte.

Sağlıklı bir 2022 geçirmek istiyorsak tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Maske, mesafe ve hijyenden vazgeçmeyelim!


Temizlikçi Ol