Alerjik Rahatsızlıkların Sebebi Klimalar mı?

Klima temizliğinin yetersiz olması birçok alerjik hastalığın tetiklenmesine neden olarak hijyen sorunları yaşatabilir mi?

Son yıllarda kalabalık ve kapalı ortamlarda çalışanlarda alerjik rahatsızlık oranında gözle görülür bir artış olmuş, bunun nedeni olarak da klima temizliğinin yetersiz olması gösterilmiştir. Gerçekten de alerjik ve hassas bir bünyeye sahip olan kişiler, klimalı ortamlarda girdiklerinde nefes alamama, burun tıkanıklığı, hapşırma, burun akıntısı ve benzer belirtilerle kronikleşen bir sağlık sorunu yaşamaktadır. Alerjik problemleri bulunanlar için iyice temizlenmeyen klimalar tam bir kabus olabilir. Ortamdaki tüm kiri üzerine çeken bu ürünler hava sirkülasyonunun dışarı verilmemesi nedeniyle daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. 

Kalabalık Ortamlarda Hijyenin Önemi

Kalabalık ve kapalı ortamlara giren kişilerde kronikleşen alerjik rinit, birçok probleme neden olmaktadır. Özellikle bulaşıcı hastalıkların artış gösterdiği dönemlerde iyi temizlik yapılmayan ortamlarda bu tür bulaş riskleri son derece yüksektir. Gerektiği zaman temizlenmeyen mekanlar son derece tehlikeli olan bulaşıcı hastalıkların yaygınlaşması nedeniyle karantina altına alınabilecek kadar mikroplu olabilir. Bunu önlemenin yolu tüm zemin ve yüzeylerin yanı sıra makine ve teçhizatların da temizlenmesidir. Klimaların temizlenmemesinin sakıncaları arasında en önemlisi çok sayıda toz ve partikülü bir arada barındıran havayı kirletmesidir. 

Düzenli Hijyen Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Düzenli hijyen kontrolünün yaşandığı mekanlar haricindeki yerlerde hijyen sorunu genelde yaşanmaz. Ancak ofis gibi alanlar söz konusu olduğunda bu durum biraz daha özensiz hale gelebilir. Hijyenin etkin biçimde sağlanması için gereken tüm malzemelerin doğa dostu ve canlılar için uygun olması gerekir. Bunu sağlamak gerektiğinde çevre dostu ürünümüz Silperox, her yerde size yardımcı olacaktır. Gerek materyaller ve yüzeyler, gerekse hava ve zeminler üzerinde etkili olan bu ürünler uzun süre hijyenin sağlanması üzerine etkilidir. 

Klima temizliği 3 ayda bir yapılarak havanın temizlenmesini sağlamaktadır. Bu durumda uzman ekibimizden yardım isteyerek çözüm bulabilirsiniz. Uzmanlarımız hangi temizlik ürünüyle hangi şekilde klima temizliği yapılacağı konusundaki deneyimiyle kısa sürede hijyeni sağlayacaktır. Ofis, mağaza, fabrika ve AVM’ler gibi kalabalık ortamlarda temizliğin ve dezenfeksiyonun sağlanması için İstanbul’daki en doğru adresiniz Sil Süpür size yetecektir. 


Temizlikçi Ol