Ev Temizliği Hizmetleri ile Aradığınız Temizlik Hizmeti Burada!

İnsanın bedensel temizliği, zihinsel temizliği ve bulunduğu ortamın temizliği oldukça önemlidir. Her birinin ayrı ayrı yapılmasının önemi olurken, ev temizliği de en yaygın olarak karşımıza çıkan temizlikler arasında yer alır. Peki ev temizliği nedir? Ev temizliği nasıl yapılır? Ev temizliği yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını arayanlar oldukça fazladır.

 

Günümüzde ev temizliğini kendi yapanlar olsa da artık birçok alanda sunulan hizmetlerle neredeyse birçok kişi ev temizliği hizmeti de almaktadır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda büyük bir bedensel yorgunluktan da kurtulma fırsatı elde ediyorlar. Günümüzde ev temizlik hizmeti veren oldukça fazla firma bulunurken bunların bazıları yeni olmaktadır. Bazıları ise bu konuda bulunan engin tecrübelerine ek olarak verdikleri birçok çeşitte hizmetle müşteri memnuniyetlerini yüksek oranda sağlamaktadır. Sil Süpür de bu firmalardan biridir.

 

Ev temizliği yapılırken herkesin kendi ritüeli vardır. Bunun bazıları yanlış olurken bazıları da doğru olabilir. Bu ritüeller ve sıralamalara ek olarak kullanılan deterjan ve kimyasallar da eklenir. Özellikle daha büyüklerin kendi tecrübeleri, onları artık değişmeyecek alışkanlıklara sahip olmalarını sağlar. Ancak daha yeni nesil ise işlerinin nasıl daha hızlı bittiğine ve nasıl daha pratik olduklarına bakarak işlerini planlar. Bu da doğal olarak yine ev temizlik hizmetlerine yönelmelerini sağlar. Ev temizliği konusunda merak edilen birçok detay vardır. Bu detayların cevaplarına göre ev temizliği aşamalarını şekillendirmek, eklemek ya da çıkarmak mümkündür. Ev temizliği konusunda son dönemde en yaygın olan konulardan biri ise temizlik şirketlerinden bunun hizmetini almaktır.

 

Ev temizliği artık günümüzde birçok farklı şekilde olmaktadır. Bağımsız temizlik yapan kadınlardan hizmet almak sabit bir kadınla çalışmak ya da temizlik firmalarıyla işbirliği yapmak en yaygın olanlardandır. Bunlar kişilerin tercihlerine, yaşam şartlarına ve evlerine bağlı olarak değişebilir. Herkes kendini en uygun olan ev temizlik yöntemini belirler. Ancak genel olarak bakıldığında en yaygın olan belirli periyotlarla dışarıdan hizmeti almak ancak düzenli olarak da kaba temizliği de yapabilmektir. Temizlik kadar temizlikte kullanılan malzemelerin de önemi çoktur. Sil süper bu konuda başarılı hizmet veren temizlik firmalarından biridir. Kaliteli ürün için web sayfasını ziyaret edebilir ve istediklerinizi satın alabilirsiniz.

 

Ev Temizliği Nedir?

 

Yaygın olarak duyduğumuz bir kalıp olsa da aslında nedir bu ev temizliği? Nerenin temiz olması ya da nerenin temizlenmesidir? Ev temizliği nedir sorusunun en basit cevabı; insanın yaşadığı yerin baştan aşağı tertemiz olmasıdır. Ancak bunun bazı aşamaları vardır. Daha sık temizlenmesi gerekenler, orta sıklıkta temizlenmesi gerekenler ve daha nadir temizlenmesi gerekenler. Bu sıklıklara göre de temizlik planlaması yapılır.

 

Günümüzde ev temizliği yapılırken birçok kişinin kendine has yöntemleri vardır. Örneğin daha eski ve tecrübeli kişiler bir günde birçok işi bitirir ve daha büyük temizlik yapacaklarsa bunu peş peşe günlere yayar. Ancak özellikle yeni nesil zamandan tasarruf etmek, kendilerine daha çok vakit ayırmak ve normal hayat koşuşturmasında zaman bulamadıkları için günlere bölerler. Örneğin bir gün sadece banyo ve tuvalet temizliklerini yaparken diğer gün sadece bir odayı temizlerler. Bu sayede zamana yayarak aşama aşama temizlik yapılmış olur.

 

Herkesin kendine has yöntemi olsa da temel olarak ev temizlikleri yüzey temizliği, halı, cam, pencere, duvar ve diğer tüm yüzeyleri kapsayacak şekilde anlaşılır. Bunların hepsini tek günde ve tek başına temizlemek elbette zordur. Ancak günümüzde bu hizmeti veren başarılı firmalardan hizmet alarak hem daha profesyonel bir hizmet alınabilir hem de daha kısa sürede çok daha fazla işin bitirilmesi sağlanır. Ev temizliğinde kullanılacak tüm yardımcı ekipman ve kaliteli ürünler için ise Sil Süpür web sayfasına ulaşabilir birçok ürünü anında sipariş edebilirsiniz.

 

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Ev temizliğinin nasıl yapıldığı merak edilen konulardan biridir. Ev temizliği elbette bir şekilde yapılır. Ancak önemli olan ne kadar verimli ve doğru yapıldığıdır. Çünkü temizliği yapma şeklinize göre evin kirlenme ve tozlanma süresi de kısalır ya da uzar.

 

Ev temizliğinde öncelikle ortam dağınıklığı toplanır. Mutfakta gereksiz bulaşıklar ortadan kaldırılır. Ütülenmesi gerekenler ütülendikten sonra yerlerine kaldırılır. Kısacası her şeyin yerli yerinde olması sağlanır. Ardından temizlik esnasında kullanılacak malzemeler hazırlanır ve temizliğin kapsamına göre üst kısımlardan başlanarak alt kısımlara doğru ilerlenir.

 

Camlar silinecekse önce cam temizlikleri tamamlanır ve dışarıdan eve gelecek tozlarla iş bitince ev içi temizliğine başlanır. Halı ve perdeler silinecek ya da yıkanacaksa da önce bunlara öncelik verilir. Ancak bu tarz ağır ve kapsamlı temizlik yerine günlük temizlik yapılacaksa önce üst kısımlardan başlanarak toz alınır, süpürülür ve yüzeyler silinir. Burada Sil Süpür’ün mopları kullanılarak hem kaliteli hem de sorunsuz bir yer silme aşaması tamamlanmış olur. Ardından tuvalet ve banyolar temizlenerek süreç tamamlanır.

 

Ev Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

 

Ev temizliği, ofis ve inşaat temizliği gibi diğer konulara göre daha zordur. Çünkü yerleşik bir düzen ve devam eden bir yaşam vardır. Dolayısıyla temizlenecek çok alan vardır. Peki ev temizliği yapılmazsa ya da istenen sıklıkta yapılmazsa ne mi olur? Cevap çok basit: felaket.

 

Ev temizliğinin yapılma süresi uzatıldığında ev daha çok kirlendiği ve kir ve tozların da yayılarak birbirine karıştığı için temizlik yapılacağı zaman daha zor olur. Aynı zamanda önce evinizde yaşayanların daha sonra da evlerinize gelenlerin düzenleri ve yaşam kaliteleri olumsuz olarak etkilenir. Zamanla bunlardan kaynaklı ciddi sağlık sorunları ve enfeksiyonlar da meydana gelebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca düzenli olarak ev temizlikleri yapılmalı ve aradaki zaman açılmamalıdır.

 

Ev Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hem temiz yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Birçok alanda olduğu gibi ev temizliğinde de bazı konulara ekstra özen göstermek gerekir. Aksi takdirde beklenmeyen aksaklıklar, olumsuz sonuçlar ya da can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir. Ev temizliğini kendiniz yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken temel noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Her şey yerli yerine kaldırdığınızdan emin olun.
 • Ortada fazla eşya bırakmayın.
 • Ütü bulaşık gibi gündelik işleri bitirmiş olun.
 • Kullandığınız deterjan ve malzemelerin kaliteli olmasına özellikle dikkat edin.
 • İşleri parça parça yapmak yerine gruplandırarak ve birini bitirip diğerine başlayarak yapın.
 • Bir odayı tamamen bitirmeden diğer odaya başlamayın.
 • Gerekirse işleri günlere yayın.
 • Her yere aynı bezi kullanmayın. Mutfak dolapları, tuvaletler, yerler ve kapılar gibi yüzeyler için farklı farklı bezler kullanın.
 • Toz alırken yukarıdan aşağıya doğru ilerleyin. Çünkü tam tersini yaparsanız sildiğiniz yerler yeniden tozlanabilir.
 • Bilmediğiniziz kimyasal karışımları ya da deterjanları kullanmayın.
 • Yüzeyleri aşındırıcı, sünger gibi ekipmanlardan uzak durun.
 • Bilmediğiniz kimyasalları özellikle hassas yüzeylere uygulamayın.
 • Temizlik esnasında evi havalandırmayı da ihmal etmeyin.
 • Birçok işi tek günde bitirmeye çalışmayın.
 • Her zaman tuvalet ve banyoları en sona bırakın.

 

Bunlar yalnızca dikkat edilmesi gereken temel noktalardır. Elbette evin şeklini büyüklüğüne ve yapılacak işe göre bunlar değişiklik gösterebilir. Ancak önemli olan temel noktalara dikkat ederek ve ekstra iş çıkarmadan temizliğe başlayıp bitirmektir. Bir temizliğin verimli geçebilmesi için kullanılan malzemeler, seçilen deterjanlar ve bezler oldukça önemlidir. Bunları kaliteli bir şekilde almak için siz de sil süpürge web sayfasına girerek birçok malzeme ve ekipmana bakabilir dilediğinizi anında sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda ekonomik olması da tercih edilmelerinde bir diğer sebeptir.

 

Ev Temizliği Yapılırken Yapılmaması Gerekenler

 

Ev temizliği Her ne kadar kolaysa sanılsa da aslında çok titiz bir konudur. Bazı ufak alışkanlıklar yüzünden daha zor hale gelebilir. Örneğin Birçok işin aynı güne sığdırmaya çalışmak, Ev içinde sigara kullanımı, Sırf uygun fiyatla değil, kalitesiz deterjan kullanmak, Her şeyi son güne bırakmak ve düzenli temizlik yapmamak, Temizliği zorlaştıran unsurlardandır. Kısaca temizlik esnasında yapılmaması gereken bazı alışkanlıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Önce evi süpürmek yanlış bir sıralamadır. Önce toz alınır.
 • Toz alma sırasında aşağıdan yukarı yapılması yanlıştır. Her zaman en üst yerden başlanır.
 • Bir bezi, birçok yüzey kullanmak hem sağlıksız hem de yanlış bir davranıştır.
 • Temizlik yaparken evi havalandırmamak.
 • Yanlış sıralamayla iş yapmak ve önceden plan yapmamak.
 • Ucuz bezler kullanmak.
 • Aşındırıcı süngerleri, hassas yüzeylere sürmek.
 • Islak bezle silinen yüzeylerin kurutulmaması.

 

Bu davranışlar ev temizliğinde en çok yapılan yanlışlardandır. Bu alışkanlıkları değiştirmek daha doğru bir temizlik süreci belirlemek, hem  işlemleri daha hızlı bitmesini sağlaması açıısndan hem de daha temiz olması açısından önemlidir.

 

Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde herkes dişlerinin daha kısa sürede ve daha hızlı bir şekilde bilinmesini ister. Bunun için de yapacakları işin en pratik ve kısa yolunu arar. Ev temizliği konusunda da durum böyledir. Ev temizliği işini yaparken evin nasıl daha kısa sürede ve daha güzel bir şekilde temizlenebileceğini araştırırlar. Ev temizliğinizi daha pratik yapmak için bazı yöntemler vardır. Bunlar uygulandığında daha çabuk bir şekilde ev temizliği bitirilir. Birçok kişi pratik ev temizliğinin nasıl yapılacağı konusunda araştırmalar yapar. İşte bazı yöntemler:

 

 • Bazı işleri düzenli olarak yapın. Bu sayede temizlik esnasında iş yükünüz azalır.
 • Her zaman ortalığın derli toplu olmasını sağlayın.
 • Kullanmadığınız ve gereksiz kalabalık yapan eşyaları yok edin.
 • Her zaman erken saatte temizliğe başlayın.
 • Yapacağınız işlerin planlamasını önceden yapın.
 • Her şeyi aynı güne sığdırmaya çalışmayın.
 • Ütü bulaşık gibi işleri zamanında halledin.
 • Çöpleri günlük olarak boşaltın.
 • Halı perde yıkamak gibi işlemler için gerekirse dışarıdan hizmet alın.
 • Düzenli olarak ortamı havalandırın.

 

Bu işlemleri hayat rutininiz haline getirdiğinizde ev temizliğiniz daha pratik hale gelecektir. Bunlara ek olarak temizlik esnasında sık sık mola vermemek ve bir düzende ve hedefte temizliği yapmak, işlerini daha çabuk bitmesini sağlayacaktır. Siz de tüm bunları yaparak ev temizliğini aslında ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Tercih ettiğiniz malzemelerini de işinizi kolaylaştıracak kalitede olması önemlidir. Örneğin bezlerin iz bırakmaması, Deterjanların kaliteli olması gibi detaylar önemlidir.

 

Ev Temizliği Hizmeti Nedir?

 

Gelişen ve değişen dünyaya, ülkemiz de ayak uydurmaktadır. Dolayısıyla bu durumda ortaya çıkan yeniliklerden biri de ev temizlik hizmetlerinin alınmasıdır. Bu hizmetler sayesinde kişiler evlerinin temizliğini daha kolay hale getirebilirler. Aynı zamanda zamandan da ciddi şekilde tasarruf ederler. Giderek yaygınlaşan ev temizliği konusunda ciddi şekilde firma sayıları da artmıştır. Ev temizliği hizmeti nedir diye soranlar için verilebilecek en kısa cevap; evlerin temizlenmesi için dışarıdaki bir ya da birden fazla kişiden temizlik hizmeti alınmasıdır.

 

Ev temizliği hizmetinde sizin belirlediğiniz işlemler gerçekleştirilir. Örneğin siz halıların silinmesini istiyorsanız firmadan gelen kişi halı temizliği konusunda hizmet verir. Ev temizliği hizmetinde genel olarak toz alma, süpürme, cam silme, halı ve koltuk temizliği, dolap içleri ve yüzeylerinin temizliği, kapıların ve kapı kollarının temizliği gibi işlemler yer alır.

 

Günümüzde ev temizliği hizmeti oldukça fazla tercih edilmektedir. Günümüzdeki günlük hayattaki yorgunlukların azalmasında normal hayata vakit ayrılmasında ve daha az yorulma konusunda oldukça ciddi avantaj sağlayan ev temizlik hizmeti bugün birçok kişi tarafından tercih edilir.

 

Yalnızca çalışan kişiler değil, herkes ev temizliği hizmetini kolaylıkla alabilir. Önemli olan hizmet alınan firmanın güvenilirliğidir. Sektörde birçok firma olsa da hepsine güvenilir denilemez. Sil Süpür de bu konuda hizmet veren firmalardan biridir. Tecrübeli başarılı ve güler yüzlü ekip arkadaşlarıyla Sizlere son derece kaliteli bir hizmet sunar. Aynı zamanda web sayfalarında yer alan ürünlerin satışıyla da temizliğin daha kaliteli ve başarılı ilerlemesini sağlar. Siz de hemen web sayfasını ziyaret ederek birçok malzeme ve ekipman arasından seçim yapabilir, temizliklerinizde bu yardımcılardan yararlanabilirsiniz.

 

Ev temizliği hizmetinin şartları ve süreçleri firmadan firmaya değişebilir. Tüm bunları öğrenmek için firma ile direkt iletişime geçmek mantıklı olacaktır. Unutmayın. Önemli olan sizin aldığınız hizmetten memnun kalmanızdır. Bu yüzden önce güvenilir firmaları tercih etmeli ve onlarla iletişime geçmelisiniz. Sektörde her ne kadar iyi niyetli firmalar olsa da kötü niyetli olanlar da ne yazık ki mevcuttur. Seçimlerinizi mutlaka dikkatli ve düşünerek yapmanızda fayda olacaktır. Ev temizliği hizmetini ister dışarıdan alın ister kendiniz yapın; Mutlaka seni süper ürünlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Ekonomik, kaliteli uzun bu ürünler temizliğinizi kolaylaştıracak.

 

Ev Temizliği Hizmeti Nasıl Alınır?

 

Ev temizliği konusundan dışarıdan hizmet alarak hem zamandan hem de yorgunluktan avantaj elde etmek isteyenler, ev temizlik hizmetlerini nasıl alacaklarını merak ederler. Bunun için anlaşmak istedikleri firmaya ya da kişiye ulaşarak ev temizliği konusunda hizmet almak istedikleri tarihi, ev adreslerini ve yapılacak işleri belirtmeleri yeterlidir. Bu durumda firmaya uygun olduğu sürece anlaşmaya varılır ve belirlenen tarihte hizmet alınır.

 

Sil Süpür de sektörde yer alan başarılı temizlik firmalarından biridir. Temel temizlik malzemeleri ve ekipmanları da sunarlar. Bu malzemeleri ve şarjlı mop gibi işleri kolaylaştıracak pratik malzemeleri sunarak temizliklerin hem daha kolay hale gelmesini hem de daha çabuk ve yormadan bitmesini sağlarlar.

 

Kimler Ev Temizliği Hizmeti Alabilir?

 

Ev temizliği hizmetlerini kimin alabileceği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Evinde temizlik konusunda desteğe ihtiyacı olan herkes bu hizmetlerden yararlanabilir. Evlerinin konumu ve hizmeti almak istedikleri tarih firmaya uygun olduğu sürece bu hizmet alınabilir. Tecrübeli, başarılı ve güvenilir ekiplerle verilen bu hizmetler, Sil Süpür firmasından da güvenle alınabilir. Aynı zamanda temizlik malzemelerinden de tercih ederek kaliteli temizlik ürünlerinden alınabilir. Yalnız yaşayanlar, ev temizlemeye vakti olmayanlar, evi çok büyük olanlar veya öğrenciler rahatlıkla ev temizliği hizmetlerinden yararlanabilirler. Bir kere bu hizmeti almaya başlayan, daha sonra devamlı olarak alır. Aldığı hizmetin rahatlığı ve kendisine sağladığı katkılar azımsanamayacak kadar büyüktür.

 

Ev Temizliği Hizmetinde Hangi Hizmetler Yer Alır?

 

Ev temizliği hizmeti alma konusunda birçok merak edilen soru vardır. Bu soruları özellikle bu hizmetleri yeni alacak olanlar sorur. Bunlardan biri de ev temizlik hizmetlerinin neleri kapsadığıdır. Bu konuda değişen tercihler ve farklılıklar yer alsa da genel olarak yapılan hizmetler şu şekildedir:

 • Zeminlerin süpürülmesi
 • Zeminlerin silinmesi
 • Yüzeylerin tozlarının alınması
 • Kapıların ve kapı kollarının silinmesi
 • Banyo, tuvalet ve lavaboların temizlenmesi
 • Camların silinmesi
 • Koltukların ve halıların silinmesi
 • Dolap üstü gibi yüksek yüzeylerin silinmesi

 

Genel olarak temizlik hizmetlerinde alınan hizmetler arasında yer alır. Bu sayede evin birçok yeri profesyonel, daha yatkın ve hızlı kişiler tarafından temizlenmiş olur. Ancak bir yandan da eve yabancı birini ya da birilerini almak biraz ürkütücü gelebilir. Bu yüzden tercih edilen firmaların güvenilir ve alanında tecrübeli kişiler tarafından verilen hizmetlerden olması tercih edilir. Sil Süpür de sektörde yer alan tecrübeli ve başarılı temizlik firmaları arasında yer alır.

 

Ev Temizliği Hizmeti Fiyatı Nedir?

 

Ev temizlikleri için dışarıdan verilen hizmetlerin fiyatları da merak edilir. Ev temizlik hizmeti fiyatları hakkında net fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü evin büyüklüğü ve alınan hizmetlere göre değişiklik gösterse de hizmetin alındığı firma ya da kişiye göre de fiyatlar değişebilir.

 

Ev temizliklerinde fiyat belirlenmesinde en önemli unsur elbette evin büyüklüğüdür. 2 katlı bir villa ile 2 + 1 evin temizlik aşamaları ve işleri çok farklı olduğu için aynı fiyat olmayacaktır. Aynı zamanda evde tercih edilecek olan hizmete göre de zaman zaman fiyat değişebilir. Örneğin camlar silinecek, duvarlar silinecek gibi ağır işler yapılacaksa fiyatlar biraz daha fazla olabilir.

 

Ev temizliği hizmeti almaya başladıktan sonra bunu sabit bir hale getirebilirsiniz ve bu şekilde daha ekonomik avantajlar elde edebilirsiniz. Örneğin yıllık anlaşma yaparak ayda iki kere temizlik hizmeti aldığınızda daha ekonomik ücret ödersiniz. Hizmet fiyatları firmaya ve tercih edilen işe göre değişse de ortalama olarak birbirine yakın fiyatlardır.

 

Ev Temizliği Hizmeti Ne Sıklıkta Alınır?

 

Giderek artan temizlik firmaları bu hizmeti alanların artmasından dolayı daha fazla hale gelmiştir. Bunun sebebi ise elbette talebin de giderek artmasıdır. Yarım gün ya da tam gün olarak alınabilen bu hizmetler, bir firmaya bağlı olarak alınabildiği gibi dışarıdan kişilerden de alınabilir. Bu sayede hem daha az fiziksel yorgunluk elde edilir hem de işlerin daha çabuk bitmesi sağlanır.

 

Ev temizliği hizmeti alınma sıklığı kişiye ve evdeki yaşama bağlı olarak değişse de evde kimse olmasa da tozlanma ihtimali olduğu için mutlaka bu hizmetlerin uzun ara olmadan alınması gerekir. Genel olarak haftada bir ya da iki haftada bir kere alınabilen temizlik hizmetleri, kişinin seçimine göre ayda bir olarak da alınabilir.

 

Kişiden kişiye değişse de ev temizliği hizmeti almak her zaman avantaj sağlar. Zaman ve fiziksel yorgunluk açısından da ciddi katkıda bulunan ev temizliği hizmeti bir kere aldıktan sonra memnun kalınan hizmetlerden biridir. Elbette bunda tercih edilen firmanın da önemi büyüktür. İdeal olan Haftada bir ya da 2 haftada bir bu hizmeti almaktır.

 

Ev Temizliği Hizmeti Almak Mantıklı Mı?

 

Son yıllarda artan ev temizliği hizmetlerine talebin öncelikli sebebi çoğu kişinin artık çalışmasıdır. Dolayısıyla ev temizliğine ne vakit ne de enerji kalmadığı için bu hizmetlerin güvenilir ve kaliteli bir şekilde alınmasını tercih ederler.

 

Günümüzde ev temizliği hizmeti almanın mantıklı olup olmadığını merak edenler de oldukça fazladır. Ev temizliği hizmeti elbette kişilerin kendi özel durumlarına göre değişse de alındığında ciddi bir avantaj sağlar. Ancak hem ekonomik olarak hem de şartlar açısından her zaman bu hizmeti almak kolay olmayabilir. Bu yüzden tavsiye edilen, zaman zaman basit ancak pratik ve etkili olacak temizliklerin yapılmasıdır. Diğer büyük aşamalar için ise belirli periyotlarla destek alınabilir.

 

Ev temizliği hizmeti alınan firmadan memnun kalmak da önemli bir kriter olduğu için çoğu kişi bununla uğraşmaktansa kendi temizliklerini güvenilir ve kaliteli temizlik malzemeleriyle kendileri yapmayı tercih edebilir. Sil Süpür’ün sizler için satışa sunduğu malzemelerden ve ekipmanlardan tercih ederek hem ekonomik hem de kaliteli bir temizlik yapabilirsiniz.

 

Ev Temizliğinde Gruplandırma Nasıl Yapılmalı?

 

Ev temizliğinin aşamaları kadar yapılacak olan işlemlerin sıklığının belirlenmesi de oldukça etkilidir. Örneğin her hafta perdeler yıkanmaz ancak her hafta mutlaka ev süpürülmüş olmalıdır. Hiç kullanılmayan evler bile 3 günde oldukça fazla tozlanır. Bu yüzden temizleme aşamaları özellikle evlerde daha kapsamlı ve detaylıdır.

 

Ev temizliğinde gruplandırma nasıl olmalı merak edenler için şu şekilde genel bir gruplandırma yapılabilir:

 

 • Her gün yapılacak işlemler: çöplerin atılması, evin havalandırılması, genel süpürme ve toz alma
 • Birkaç gün arayla yapılacak işlemler: tuvalet ve banyoların temizliği, yerlerin silinmesi
 • Ayda bir ya da iki kere yapılacak işlemler: camların silinmesi, kapıların ve dolap üstlerinin silinmesi
 • Daha uzun aralıklarla yapılacak işlemler: halı ve perde yıkamaları, duvar silinmesi, dolap içlerinin temizlenmesi gibi ağır işlemler.

 

Bunlar elbette yalnızca öneridir. Evin kullanım şekline ya da kişi sayısına göre bunlarda artış ya da azalış da yapılabilir. Aynı zamanda halı ve perde gibi işlemler diğer hizmet veren firmalardan da yaptırılabilir.

 

Ev Temizliğinde Tercih Edilen Malzemelerin Önemleri

 

Yapılan her işte tercih edilen malzemelerin önemi oldukça büyüktür. Tıpkı yemekte kullanılan malzemeler gibi temizlikte kullanılan malzemelerin de kaliteli olması gerekir. Yoksa hiç de hoş olmayan yan etkiler ortaya çıkabilir. Ev temizliğinde kaliteli malzeme tercih edilmemesinin olası sonuçları aşağıdaki gibidir:

 • Çeşitli alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
 • Yüzeylerin aşınması, renk değişmesi ya da bozulması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.
 • Temizliğin başarılı olmasını sağlamadığı gibi daha kötü hale gelmesine sebep olabilir.
 • Temizlik olmadığı gibi daha fazla kirlenme ortaya çıkabilir.
 • Tozlanma artabilir.
 • Sağlık açısından ciddi riskler oluşturabilir.
 • İki hatta üç kere temizliğin tekrarlanması gerekebilir.

 

Tüm bu sonuçlara maruz kalmamak için tercih edilen temizlik malzemelerinin son derece kaliteli ve başarılı olması gerekir. Aynı zamanda elbette bütçeye de uygun olan ekonomik ürünler olmalıdır. Test edilmiş ve insan sağlığına zararlı olmayan kimyasallar tercih edilmelidir. Tüm bunların bir arada olduğu ürünleri bulmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sil Süpür, bu konuda tam da aradığınız kaliteli hizmetleri sizler için sunuyor. Bezler, süngerler, moplar ve daha fazlası… Sil Süpür’de bulmak ve ekonomik fiyatlarla almak mümkündür.

 

Sil Süpür Temizlik Malzemelerinin Ev Temizliğine Katkısı

 

Uzun yıllardır gelen tecrübeleriyle temizlik konusunda sunduğu katkılarla birçok müşterisini memnun etmeyi başaran Sil Süpür, sunduğu malzemelerle ev temizliklerine de katkıda bulunuyor. Moplar, kaliteli fiber bezler, süngerler ve sabunlar gibi temizliğin ana malzemelerini oluşturan birçok ekipmanı Sil Süpür web sayfasından alabilirsiniz.

 

Tüm ürünlerinin son derece kaliteli olmasının yanı sıra son derece de ekonomik olması, sizlerin daha avantajlı bir alışveriş yapmasını sağlıyor. Aynı zamanda da uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz bu malzemeler, yüzeylere zarar vermiyor, iz yapmıyor ve mis gibi de koku sağlıyor!

Temizlikçi Ol