Ofis Temizliği ile İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Temizlik, birçok alanda lazım olan önemli süreçlerden biridir. Temizliğin doğru ve yeterli şekilde yapılması da oldukça önemlidir. Ev hayatı kadar iş hayatı da oldukça önemlidir. İnsanlar günlerinin büyük bir çoğunluğunu ofislerinde geçirir. Bu yüzden ofislerinin ve ofis ortamlarının da temiz olması oldukça önemlidir. Bunu ofisler farklı şekilde karşılayabilir. Bunun için özel bir eleman tutularak ondan düzenli olarak standart temizlik yapması istenebilir.

Son dönemlerde ofis temizliklerinde yaygın olarak tercih edilen seçenek ise temizlik şirketlerinden destek almaktır. Temizlik şirketlerinden alınan hizmetlerle hem daha kapsamlı hem de daha profesyonel bir hizmet alınabilir. Peki ofis temizliği nedir? Neden yapılır? Yapılmasının avantajları ve dezavantajları nedir? Gibi soruların cevaplarını arayan oldukça fazla kişi vardır.

Ofis temizliğinin nasıl yapıldığının önemli olduğu kadar yapılış aşamaları, ofis temizliğinin püf noktaları, ofis temizliğinde kullanılan malzemeler ve önemleri gibi konular da önemlidir. Çünkü temizlik yalnızca silmek ya da süpürmek değildir. Temizliğin verimli olabilmesi ve gerçek anlamda “temiz” bir ortam sağlaması için dikkat edilmesi gereken çok nokta vardır.

Ofis Temizliği Nedir?

Ofis ortamları, çalışanların günlerinin yarısını geçirdikleri yerdir. Dış ortam gibi kullanılması evlerden daha fazla tozlanan ve daha kolay kirlenen yerlerdir. Bu yüzden daha sık temizlenmesi ve profesyonel şekilde ve eksiksiz olarak yapılması önemlidir. Ofis temizliği nedir merak edenler ise temel olarak aşamalarını öğrenmelidir.

Ofis temizlikleri başta raf ve yüzeyler olmak üzere ofisin her yerinin kapsamlı olarak temizlenmesi ve steril hale getirilmesini içerir. Ofis temizliklerinde belirli detaylar ya da süreçler günlere göre de ayrılarak yapılabilir. Ofis temizliği yalnızca yüzeylerin temizlenmesi ile bitmez. Aynı zamanda ortak kullanım ve çalışma alanlarının temizlenmesi ve lavabo ve tuvalet temizlikleri de buna dâhildir.

Ofis Temizliğinde Pratik Yöntemler Nelerdir?

Ofis temizliklerinin daha pratik yapılabilmesi için düzenli olarak temizlenmesi gereken alanlar, günlük olarak yapılmalıdır. Bunlar tek başına bakıldığında basit işler olsa da temizlik esnasında zaman alacak ve oyalayacak işler arasında yer alır. Ofis temizliklerinin daha pratik hale gelebilmesi için daha sık takip edilmesi gereken süreçler şunlardır:

 • Ofiste sigara kullanımı kaldırılmalı ya da azaltılmalıdır. Aynı zamanda kül tablaları da sık sık boşaltılmalıdır.
 • Çöp poşetleri de günlük olarak değiştirilmelidir.
 • Masa üstleri gibi sık kullanılan yüzeylerin tozları günlük olarak alınmalıdır.
 • Ofiste halı varsa halılar da sık sık süpürülmelidir. Çünkü ofisler ayakkabı ile kullanılan alanlardır.

Bu gibi yöntemler uygulandığında ofis temizlikleri daha pratik ve hızlı hale gelir. Bu da temizliği yapan kişi ya da firma elemanlarının işlerini daha kolay ve hızlı yapabilmelerini sağlar. Bu sayede ciddi zaman kayıpları olmaz ve iş açısından da aksamalar meydana gelmez. Aynı zamanda da daha düzenli ve temiz bir ofis ortamı elde edilir.

Ofis Temizliği Hizmeti ile Işıl Işıl Çalışma Ortamları

Temizlik, insanın yaşadığı her yerde oldukça önemlidir. Temiz ortam için gereken temizliğin de yapılması gerekir. Temizliğin yapılmasının önemli olduğu kadar düzenli olarak yapılması ve detayların da atlanmaması oldukça önemlidir. Günümüzde artık bu hizmetin alınabildiği birçok firma vardır. Sil Süpür de sektörde başarılı olan ve giderek daha fazla kişiye hizmet veren başarılı firmalardan biridir.

Sil Süpür tarafından verilen hizmetlerden biri de ofis temizliği hizmetidir. Yaklaşık 7 senedir sektörde yer alan ve tecrübeleri doğrultusunda her daim gelişmiş hizmet veren bir firmadır. Bu durumda da firmadan hizmet alanlar her daim memnun kalmakta ve düzenli olarak tercih etmektedir.

Sil Süpür firmasının verdiği hizmetler arasında yer alan büro temizliği hizmeti ile birçok firma çalışma ortamlarında daha temiz ve sağlıklı bir hava yakalama fırsatı elde etmeye başlamıştır. Bu sayede gelen misafirler için de ortamın temiz, steril ve havadar görünüm elde etmesi sağlanır.

Ofis temizlik hizmeti alınırken firmanın güvenilir olması, sektörde tecrübesinin olması ve doğru malzemeleri doğru yere kullanmaları oldukça önemlidir. Aksi takdirde özellikle güçlü kimyasalların ofis malzemelerine ya da çeşitli yüzeylere zarar verme olasılığı oldukça yüksek olur. Aynı zamanda temizlik hizmetinin gerçekten detaylı ve hakkını vererek yapması da önemlidir.

Verdiği büro temizlikleri hizmetleriyle bugün, birçok firmaya kaliteli ve son model ekipmanlarla ve tecrübeli elemanlarıyla sektörde yer almaya devam eden Sil Süpür, son derece başarılı olarak sektörün en iyilerinden olma yolunda ilerlemektedir. Her aşamasını özenle ve detaylı olarak yaparlarken elbette müşteri taleplerini de ön planda tutarak hizmet vermektedirler.

Kaliteli Ofis Temizliği

Uzman ve başarılı bir ofis temizliği ile ofislerin pırıl pırıl olması ve yüksek hijyene sahip olması sağlanır. Ofis temizliğinin kaliteli ve başarılı olabilmesi ise firmada kullanılan malzemelere, deterjanlara ve en önemlisi tecrübeye bağlıdır. Ofis temizliğinin başarılı yapılması bu açıdan oldukça önemlidir.

Ofis temizliği hizmetlerinde gerçekten başarılı bir hizmet almak istiyorsanız siz de Sil Süpür firmasını tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Kaliteli malzemelerle yüzeylere uygun temizlik imkanı sunarken mop, bez gibi ekipmanları ile de son derece başarılı bir temizlik uygulaması sağlar.

Ofis temizliğinin başarılı olabilmesi için ofis temizliğinde uygulanan aşamalar da önemlidir. Sıralama olarak yanlış bir düzende temizlik yapılırsa temizlenen yerler yeniden kirlenebilir. Sil Süpür, tüm bu detayları sizler için düşünerek doğru ve başarılı bir temizlik hizmeti verir. Bu sayede ofislerin temizliği başarılı şekilde sağlanmış olur. Temiz ortam ve temiz büro için düzenli olarak bu hizmeti alabileceğiniz gibi belirli periyotlarla da hizmet alabilirsiniz. Ofis temizliklerinizin zamanında ve tam olarak yapılması, ofis eşya ve malzemelerinin de daha uzun ömürlü olması sağlanır.

Ofis temizliğinin istenen başarıyı verebilmesi için ortalığın düzenli olması ve kalabalık yapacak eşyaların da çok olmaması gerekir. Raf dışında evrak ve dosya görünümünün yaygın olması, çok fazla masa, sandalye kullanımı, göz yoran çok fazla dekorasyon eşyasına yer verilmesi de ofislerde temizliği zorlaştıran unsurlardır. Aynı zamanda tercih edilen eşyaların da bu yönden kullanışlı olup olmadığına bakılmalıdır. Fazla tüylenme ve tozlanma yapan halıların kullanımı, cam sehpalar ya da ofis masalarının toz çekmesi ve el izi belli etmesi gibi durumlar ofislerin ne kadar sık temizlense de her an kirli ve tozlu görünmesine sebep olur.

Ofis Temizliği Aşamaları

Ofis temizliği uygulanırken, her temizlik türünde olduğu gibi bazı aşamalar vardır. Bu aşamalara uyarak temizlik işlemlerine başlanması ve tamamlanması sayesinde daha kalıcı bir temizlik elde edilir. Çünkü aşamaların yanlış yapılması temizlerken ekstra kirlenmesine sebep olabilir. Bu yüzden aşamaların doğru olarak takip edilmesi önemlidir. Sil Süpür olarak ofis temizliğinde olabilecek en mantıklı sıralamayla gidiyor ve buna uygun şekilde temizlik hizmetlerimizi veriyoruz. Ofis temizliğinin aşamaları ise genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Öncelikle ortalıkta olabildiğinde az eşya olması sağlanır. Gereksiz kağıtlar, evraklar, poşetler vs. doğru bir şekilde istiflenmeli ya da belirli bir bölgeye ayrılmalıdır.
 • Duvar temizliği yapılacaksa önce onlardan başlanmalıdır.
 • Yukarıdan aşağıya doğru yapılan temizlik, en verimli temizliktir. Bu yüzden lambaların temizliği, dolap üstlerinin tozlarının alınması, ardından raf ve masaların tozlarının alınması olarak ilerlenmelidir.
 • Toz alma işlemi tamamlandıktan sonra genel bir süpürme yapılır. Halı kullanımı varsa halılar toplanmalı ve ayrı bir yerde temizlenerek en son serilmelidir. Ancak genel olarak ofislerde halı kullanımı yoktur.
 • Süpürme işlemi tamamlandıktan sonra yerlerin yüzey temizleyicisi ile silinmesi ve kurumaya bırakılması sağlanır.
 • Son olarak yerleri değişen ya da taşınan eşyalar varsa tekrar tozları alınarak yerlerine konur.

Bu aşamalar, genel olarak ofis temizliklerinin verimli olabilmesi için uygulanabilecek olan alternatif aşamalardır. Bunlar elbette temizlik hizmetinin detayına göre ve ofise göre değişebilir. Tüm bu aşamalarda kullanılan bezler, süpürgeler, moplar ve deterjanlar da oldukça önemlidir. Sil Süpür, bunlara dikkat ederek ve sizler için en iyisini sağlayarak hizmet verir.

 

Ofislerinizde temiz ve ferah bir ortamı, olabildiğince avantajlı şekilde sağlamak için Sil Süpür’ün kaliteli hizmetinden ve tecrübesinden faydalanarak şahane bir hizmet alabilir, bu sayede de ofislerinizde profesyonel bir görünüm de elde etmiş olursunuz.

 

Ofis Temizliğinde Kullanılan Malzemeler

Ofis temizliği hizmeti verirken kullanılan malzemeler özellikle yüzeyler açısından önemlidir. Masaya güçlü bir kimyasal kullanılırsa ciddi bir aşınma, renk bozulması ya da tahribat meydana gelebilir. Bu yüzden her ne kadar deterjan kullanımı temizlik için önemli olsa da doğru deterjanların doğru yüzeylerde ve doğru oranda tercih edilmesi önemlidir.

Sil Süpür olarak en yaygın kullanılan deterjanlar, sektörde tanınan ve popüler olarak terci edilen birinci sınıf deterjanlardır. Aynı zamanda web sayfalarında satışı olan tüm ekipman ve malzemeler, son derece kaliteli ve kullanışlıdır. İşte Sil Süpür olarak satışa sunulan malzeme ve ürünler:

 • Bez çeşitleri: toz bezi, yağ bezi, kurulama bezi ve çift yüzeyli bez
 • Süngerler
 • Eldiven grubu
 • Moplar
 • Sabunlar
 • Şarjlı cihazlar: sil süpür pratik, şarjlı el fırçası, şarjlı mob, şarjlı mob aperatifi

Bu ürünlerden satın alarak da normal hayatınızda ya da hizmet almadığınız zamanda da kendiniz pratiklik açısından tercih edebilmek için kullanabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı olan hem de sektörde yer alan firmalar arasında tecrübeli olan Sil Süpür’den aldığınız bu malzeme ve ürünlerle de kalitenin farkına varabilirsiniz.

Ofis temizliklerinde kullanılan malzemeler Sil Süpür’de son derece kaliteli olmasının yanı sıra sektörde yer alan birçok malzemeye göre de ekonomiktir. Bu sayede hem uygun fiyata alır hem de kalitelerinden dolayı daha uzun süre kullanma avantajı elde edersiniz. Sil Süpür web sayfasına gelerek aradığınız birçok ürüne bakabilir, ürünler ve fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis temizlik hizmetleri veren firmalar giderek artan talepler doğrultusunda oldukça fazladır. Bu yüzden hizmetler alınırken firmanın kalitesine emin olmak ve tecrübeli firmalardan hizmet almak gerekir. Sil Süpür de bu anlamda oldukça başarılı hizmet veren kaliteli ve tecrübeli firmalardan biridir. Ofis temizliklerinizde firma tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi firmanın da temizlik esnasında dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunlar:

 • Temizlik yapılacak ortamda hangi hizmetlerin alınacağına karar verildikten sonra iş planlaması yapılma
 • Süreçler doğru şekilde ilerlemeli
 • Yüzeylere uygun kimyasallar dikkatli bir şekilde uygulanmalı
 • Eşyaların yerleri değiştirilmemeli
 • Gönderilen ekip, işin büyüklüğüne göre tercih edilmeli
 • Müşteri talepleri bire bir yapılmalı, daha azı ya da daha fazlası yapılmamalı

Bu gibi hassas noktalara dikkat edilerek verilen ofis temizlik hizmetlerinde, son derece başarılı ve kaliteli bir süreç tamamlanmalıdır. Dikkatli bir şekilde yapılan ofis temizliklerinde müşteriler memnun kalır, bu sayede de daha fazla kişinin sizi tercih etme olasılığı da artar. Giderek artan hedef kitlesi ile Sil Süpür de bugünkü başarısını elde etmiş ve giderek artan da bir müşteri kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Ofis Temizliği Hizmeti Almanın Avantajları

Ofis temizliği hizmetleri giderek yaygınlaşan hizmetler arasında yer alır. Kullanıcılar bu hizmetleri alarak ofislerinde tertemiz bir ortamda çalışma fırsatı elde ederler. Ofislerin düzenli temizlenmesi ya da hizmet almalarının önemli olmasının nedenlerinden biri de ofislerin evlere göre daha çok tozlanmasıdır. Bunun ilk sebebi ise evrak, dosya gibi toza sebep olacak işlemlerin fazla olmasıdır. Diğer sebebi ise ofisler, evlerde olduğunun aksine ayakkabı ile kullanılması dış ortam gibi bir hale gelmesine sebep olur. Bu da özellikle tabanlarda daha fazla ve daha çabuk tozlanmaya sebep olur.

 Ofis temizliğinin avantajlarını merak eden kullanıcılar da oldukça fazladır. İşte merak edenler için profesyonel ofis temizliği hizmeti almanın avantajları:

 • Zamandan tasarruf sağlar. Ofislerinizde temizlik olurken dışarıda başka işlerinizi halledebilir ya da hafta sonları bu hizmeti alabilirsiniz.
 • Gün boyu kafa yorgunluğu yaşamanızın yanına fiziksel yorgunluk da çıkmasını önler.
 • Temizlik için ek personel masrafından kurtulursunuz. Böylece ekonomik olarak da avantaj elde edersiniz.
 • Profesyonel bir hizmet aldığınız için hem daha temiz bir ortama sahip olursunuz hem de avantaj elde edersiniz.
 • Kısa sürede ciddi bir temizlik yapılmış olur.
 • Belirtilen sürede, istenen hizmetler tamamlandığı için temizlik işleminiz yarım kalmaz.
 • Doğru kimyasallar doğru şekilde kullanıldığı için hasar görme ve bozulma durumları olmaz.

Ofis temizliği hizmeti almanın sağladığı bu avantajlar sayesinde, ek bir eleman alarak bu hizmet için de daha fazla ücret ödememiş olursunuz. Sil Süpür hizmetleri ile ofislerinizde kaliteli ve başarılı hizmetler almaya devam edebilir dilerseniz de bunu düzenli bir hale getirebilirsiniz. Elbette ofis temizlik hizmetini bir firmadan almak yerine bir elemanla da alabilirsiniz.

Ofis temizliği hizmetleri sayesinde gelen misafirleriniz her daim tertemiz olan ofislerinize hayran olacak, tertemiz kokusuyla ve pırıl pırıl görünümüyle de son derece memnun edecektir. Aynı zamanda kendi sağlığınız için de daha az tozlu bir ortamda bulunmak ve bu ortamın daha sık temizlenmiş olması olumlu olacaktır. Aksi takdirde astım, nefes darlığı gibi zamanla ortaya çıkan kronik hastalıklar ortaya çıkabilir. Tüm bunların önüne geçebilmek için düzenli olarak ofislerin temizlenmesi ve temizlik hizmeti alınması avantajlı olacaktır.

Ofis Temizliği Ücretleri

Ofis temizlik hizmeti almak isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de ofis temizlik fiyatları olmaktadır. Bununla ilgili net bir fiyat vermek zor olur. Çünkü her ofis ve her ofiste yapılacak iş farklı olmaktadır. Örneğin bazı ofislerde temizlik yalnızca inşaat sonrası için isteniyor. Bu durumda da eşyasız bir inşaat temizliği yapılması gerekiyor. Ancak bazı ofisler de düzenli olarak halı, cam ve koltuk başta olmak üzere tüm ofisin dip köşe temizlenmesini istiyor. Dolayısıyla bu daha zaman alan ve daha çok ekipman ve deterjan kullanımı anlamına geliyor. Aynı hizmet alınmak istense bile ofisin büyüklüğü ve genişliği de bu konuda önemli etkenlerden biri oluyor. Bu yüzden büro temizlik fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

Yapılan hizmetin kalitesi ve alınan hizmetin profesyonelliği göz önüne alındığında ofislerde temizlik hizmeti almanın avantajları oldukça fazladır. Bu yüzden belirli periyotlarla alınan ofis temizlik hizmetleri son derece önemlidir. Bu yönden bakıldığında ödenen ücret de verdiği hizmeti çokça karşılamaktadır. Bu firmaların her zaman önceliği sizleri düşünerek hizmet vermek olduğu için makul fiyatlarla siz de ofislerinizin hijyenini sağlayabilirsiniz.

Ofislerde En Kirli Alanlar

Haftanın en az 5 günü kullanılan ofisler, oldukça kolay kirlenen ve tozlanan alanlardır. Temizliklerinin düzenli olarak yapılmaması burada bulunan kişilerin daha kolay hastalanmasını ve kronik çeşitli hastalıklara sahip olmalarına sebep olur. Ofislerde bazı bölümler diğer bölgelere göre daha fazla kirlenir.

Tabi ki öncelikle en çok kişinin kullandığı alanlar en sık kirlenen alanlar arasında yer alır. Bu yüzden ortak kullanım alanları her zaman diğer alanlara göre daha çabuk ve daha fazla kirlenen alanlar arasında yer alır. Bu yüzden bu bölgelerin temizliği daha sık ve daha kapsamlı olarak yapılmalıdır.

Ofislerde toplu olarak kullanılan tuvaletler de sık sık dezenfekte edilmesi gereken yerler arasında yer alır. Buraların özellikle hijyenlerinin daha sık yapılması gerekir.

Masa yüzeyleri ve klavyeler de en sık temizlenmesi gereken alanlardan biridir. Buralarda sık kullanım olmasından dolayı özelliklerde tozlanma ve kirlenme daha sık olur.

Ofislerde yapılan temizliklerde mutlaka bu tarz ortak kullanım alanları gibi sık kullanılan alanların temizliklerinin daha sık yapılması gerekir. Bu sayede hem kapsamlı temizliklerde çok uğraştırmaz hem de daha temiz ve hijyenik bir ortamın elde edilmesi sağlanır.

Ofis Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Çoğu kişi ofis temizliğinin çok sık yapılması gereken bir şey olduğunu düşünmeyebilir. Ancak ofis temizliği en az ev temizliği kadar önemlidir. Sürekli kullanılan bir ortam olması ve sizin misafirlerinizi ağırladığınız ya da gün içerisinde çok sık kullanmanızdan dolayı sağlık açısından da önemli olması sebebiyle ofis temizlikleri oldukça önemlidir. Ofis temizliği yapılmazsa ya da ihmal edilirse ne olur bunu merak eden de oldukça fazladır.

Ofis temizliği yapılmadığında öncelikle sağlık açısından ciddi zarar verir. Ofis temizlikleri yapılmadığında öncelikle ortamda dağınık ve kirli bir görüntü ortaya çıkar. Aynı zamanda gelen misafirleriniz için de olumsuz bir görüntü yaratır. Bir diğer olumsuz etkisi ise başta ofis sahibini olmak üzere gelen insanları da sağlık açısından olumsuz etkiler. Ofis temizliğinin düzenli olarak yapılması, ortamda düzenin sağlanması ve hijyenik bir ortam oluşturulması görsel ve ruhsal açıdan da önemlidir. Düzenli ve temiz bir ortamda çalışmak çalışan kişilerin de motivasyonlarını arttırır.

Ofis temizliği yapılmadığında ortaya çıkacak olan bu sorunlardan dolayı mutlaka düzenli olarak ofis temizlik ve bakım hizmetlerinin alınması gerekir. Günlük, haftalık ya da aylık olarak çeşitli hizmetler gruplandırılarak tercih edilebilir. Bu sayede sık temizlenmesi gereken yerler de daha az temizlenmesi yeterli olan yerler de zamanı geldikçe temizlenmiş olur.

İdeal Ofis Temizliği Periyodları Nasıl Olmalı?

Ofis temizliğinin ne sıklıkta yapılması gerektiği kadar, hangi aşamaların hangi aralıklarla yapılması gerektiği de oldukça önemlidir. Örneğin duvar temizliği her hafta yapılmasına gerek olmayan bir işlemken, yüzey temizliklerinin en az haftada bir kere yapılması gerekir. Buna göre bazı temizleme aşamaları ve periyodları şu şekilde olmalıdır:

 • Zemin temizliği, yüzeylerin temizlikleri ve lavabo – tuvalet temizlikleri günlük olarak yapılmalıdır.
 • Kapsamlı bir temizlik ve sil – süpür işlemleri en az haftada bir kere kapsamlı olarak yapılmalıdır.
 • Duvar temizliği ya da boya yenileme, sabit eşyaların yerlerinden ayrılarak temizlikleri ise oldukça kapsamlı işlemler olduğu için 6 ayda bir kere ya da yılda bir kere yapılabilir.

Ofis temizlik sıklığı bu şekilde gruplara ayrılarak belirlendiğinde hem daha planlı bir temizlik hizmeti sağlanır hem de ofis için düzenli ve hizmeti de daha planlı olarak yapılır. Bu şekilde alınan hizmetler sayesinde ofislerde hem steril hem de hijyenik ortamları sağlamak mümkün olur.

Ofislerde İlaçlama Gerekli Mi?

Mevsimsel olarak ya da çeşitli dış etmenlere bağlı olarak ofislerde de çeşitli böceklerin görülme olasılığı olabilir. Tıpkı evlerde olduğu gibi ofislerde de zaman zaman ilaçlama hizmetlerine başvurulabilir. Haşereler, özellikle daha eski binalarda görülebilen böcekler ve benzeri canlılar açısından önlem alabilmek açısından ilaçlama hizmetlerinin alınması mantıklı olacaktır. İlaçlama hizmeti almak istemeyenler, kendi aldıkları basit ilaçlar ya da spreylerle de kolay bir şekilde önlem alabilir.

Sil Süpür ile Ofis Temizlik Süreçlerine Destek

Sil Süpür olarak sektörde 7 yıldan uzun süredir verilen hizmetler, son derece başarılı ve kaliteli bir firma olmayı da sağlamıştır. Sil Süpür olarak verilen birçok hizmet arasında temizlik malzemeleri ve ürünleri de vardır. Bunlardan temin ederek ofis temizliklerinin daha kaliteli ve başarılı olunması sağlanabilir. Sil Süpür web sayfasını ziyaret ederek alabileceğiniz temel ürünler aşağıdaki gibidir:

 • Bez grupları ile yapışmayan ve toz bırakmayan bezler kullanılarak temizliklerin daha başarılı ve verimli olması sağlanır.
 • Sünger grubu ile yapılan temizlikler, sünger isteyen daha hassas yüzeylerin temizliğinde kullanılır. İz bırakmadığı için ve uzun ömürlü olduğu için gönül rahatlığı ile tercih edilir.
 • Eldivenler, hijyen açısından ve özellikle kimyasallardan korunmak açısından temizliklerde kullanılır. Bu yüzden Sil süpür eldiven çeşitleri de ofis temizliklerinde tercih edilir.
 • Moplar, yüzeylerin silinmesinde oldukça etkilidir. Viledadan daha kaliteli bir temizlik sağladığı için de daha çok tercih edilir. Sil Süpür mopları yüzeylerde iz bırakmayan ve kaliteli moplardan oluşur.
 • Birbirinden kaliteli ve mis kokulu sabun çeşitlerinden tercih ederek ofis temizliklerinizde güzel kokuları da sağlayabilirsiniz.

Sil Süpür ile sizlere sunulan bu temizlik malzemelerinden alarak temizlik süreçlerinizin daha kaliteli ve başarılı olarak ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Ofis temizliklerinde kullanılan malzeme ve deterjanların da kaliteli olması oldukça önemlidir.

Ofis Temizliğinde Kullanılan Malzemelerin Önemi

Ofis temizlikleri için tercih edilen malzemelerin kalitesi önemlidir. Daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilen birçok deterjan daha büyük zararlar verirken, bez ve benzeri ekipmanlar ise yüzeylerde iz bıraktığı için ya da yeterli temizliği sağlamadığı için kullanışsız olur. Bu yüzden tercih edilen malzemelerin kaliteli olması oldukça önemlidir.

Ofis temizliği malzemelerinde kullanılan malzemelerin uzun ömürlü olması da önemlidir. Bezlerin kolay yıpranmaması ve yırtılmadan uzun ömürlü olarak kullanılması maddi açıdan da önemlidir. Kullanılan bez ve mop gibi malzemeler, yüzeylere göre de değiştirilmelidir. Örneğin tuvalet temizliğinde kullanılan bez, tekrar ofis yüzeylerinde kullanılmamalıdır.

Ofisler genel olarak birçok kişi tarafından kullanılan alanlar olduğu için temizliklerinin düzenli olarak ve zamanında yapılması son derece önemlidir. Hem ofis kullanıcılarının sağlıkları hem de ofis eşyalarının uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi açısından ofis temizliklerinin düzenli yapılması ve doğru aşamalarla yapılması önemlidir. Ofis temizlik malzemeleri güvenilir firmalardan alınmalı ve aynı zamanda da bilinçli kişiler tarafından kullanılması tavsiye edilir.

Ofis temizlik malzemelerinin kullanımı ve tercihleri de ofislerde kaliteyi, kullanım ömrünü ve hijyeni arttıran maddelerden biridir. Kullanılan temizlik malzemeleri, hem kişilerin ya da şirketlerin daha kolay temizlik yapabilmesini sağladığı için hem de bu şekilde daha başarılı bir temizlik sonucu alındığı için önemlidir.

Temizlikçi Ol