Ofiste Bulunan En Kirli Ortamların Dezenfeksiyonu

Mutfak temizligi ve dezenfektasyonu  : Ofiste bir çok kişiye yemek çıkartılan ve ortak kullanım alanı olan mutfaklarda gün içerisinde pişirilen yemeklerden kalan artıklar ve bulaşıklardan ötürü fazlaca kir ve bakteri oluşmakta ve sağlığınızı etkilemektedir. Mutfaklar birçok farklı alan ve yüzeye sahip bir o kadar da farklı lekelere ve bakterilere  sahiptir. Bu sebepten ötürü mutfakta bulunan her bölüm için ayrı  temizlik malzemesi seçilmeli ve bu yönde temizlik işlemi yapıldıktan sonra dezenfektasyon işlemi uygulanmalıdır.böylece gercek  hijyenik bir ortam sağlanmalıdır.

Tuvalet Ve Lavabo Temizliği ve dezenfektasyonu : Ortak kullanım alanı olan lavabolar ve tuvaletler gün içerisinde pek çok kez kullanılır.Temizlik ve hijyen seviyesi her kullanımda ciddi bir oranda azalır. Bu nedenle en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Lavabo ve tuvalet temizliğinde  yüksek hijyen icin dezenfekte sağlanmalıdır buna uygun ürünler  tercih edilmeli ve kullanılan dezenfektanlar  mümkün olduğu kadar dogru ürün dogru uygulama esasları  belirlenerek  tam dezenfektasyonu sağlanmaktadır.

Yerlerin Temizlenmesi ve dezenfektasyonu:  Ofiste bulunan tüm elemanlarınızın dışarıdan getirdiği kirler, tozlar, bakteri ve virüsler  yerdeki yüzeylere tutunur. Yüzeyde bulunan toz, mikroplar ve virüsler  rüzgar ve hava yolu ile etrafa saçılarak ofisin hijyen ve temizlik  güvenilirlik seviyesini fazlasıyla düşürür. Yerde halı veya benzeri bir yapı var ise önce süpürülmeli daha dezenfekte  işlemine geçerek havalandırma ile beraber kurumaya bırakılmalıdır.

Son kontrol olarak personelin yaptığı temizlik ve dezenfektan  işlemlerinin kendisinin kontrol etmesi, varsa açık cam, su ve elektriklerin kapatılması, çıkışta kapı ve kapı kollarının dezenfekte edilmesi amacı taşımalıdır.


Temizlikçi Ol