Ofisin Genel Temizliği ve Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Havalandırma Ve Klima Filtreleri:  Ofisler çoklu çalışma alanı olduğundan ilk olarak başlanması gereken nokta içeriye temiz hava ve oksijen taşıyan havalandırmalar olmalıdır. Filtreler yerlerinden sökülerek önce sudan geçirilmeli daha sonra  dezenfektasyon yapılmalıdır. Filtrenin söküldüğü noktada kalan toz ve kir  nemli bir bez yardımı ile dikkatlice temizlenmeli filtreler açık havada güneşe maruz bırakılmadan kurutularak yerlerine monte edilmelidir.

Elektronik Cihazların  dezenfektasyonu ve Temizlenmesi: Ofislerde ortak kullanım araçları olan elektronik cihazlar fazlası ile kir tutar.Ayrıca statik elektriklenmeden ötürü tozu kendilerine çekerler. Elektronik cihazları dezenfekte ederken işlemler dikkatli yapılmalıdır.  Yine cihazların takılı olduğu prizler priz içleri ve cihazların kabloları nemli bir bez ile mutlaka silinmeli ve yerine yerleştirilmelidir.

Masa Ve İskemlelerin  dezenfektasyonu ve Temizlenmesi : Ofiste orak kullanım alanlarından birisi olan masa ve iskemleler gözle görülmese dahi hijyen bakımından oldukça zayıf ve risklidir. Masa ayakları ayak altları iskemlelerin ayakları  tamamen silinmeli ve arkasından dezenfekte edilmelidir.. İskemleler de kumaş yüzeyler bulunuyor ise süpürüldükten sonra uygun temizleyici ve dezenfektanlar  ile temizlik işlemi yapılır.

Aksesuarların  dezenfektasyonu ve temizlenmesi: Genellikle kişisel kullanım amacı ile bulunan aksesuarlar fazla miktarda toz biriktirmektedir ve buda sizin sağlığınızı etkiler.Bunun önüne geçmek adına mutlaka hafif nemli bir bez yardımı ve uygun bir dezenfektasyon solüsyonu  ile temizlenmelidir.


Temizlikçi Ol