İnşaat Sonrası ve Boş Daire Temizliği Neden Çok Zor ?

İnşaat sonrası temizliği ve boş daire temizliği oldukça zordur.

Temizlik sektöründe çok iyi bilenen fakat hizmet alanlar tarafından pek de bilinmeyen en büyük gerçek boş daire ya da inşaat sonrası daire temizliğinin zorluğudur.

Daire ister boş yani ikinci oturum daire olsun, isterse inşaat sonrası daire olsun ortalama 100 metrekare bir dairede dahi oturum öncesi yüksek beklentili müşterilerin memnuniyetini sağlamak tek kişilik bir hizmetle mümkün değildir.

Yerleşik olmayan düzende rutubetle ya da zamanla yüzeylere yapışan toz, kir ve partiküller kolaylıkla arındırılamamaktadır. İkinci ya da üçüncü silme işlemi zorunluluğu doğurmaktadır. Bu da tek kişilik performans için yeterli değildir.

Şu da iyi bilinmelidir ki inşaat sonrası temizlikte ilk seferde partiküller tamamen arındırılamamakta tekrarlı birkaç temizlikten sonra gerçek yaşam alanları oluşabilmektedir.

Boş daireler de eşyasız alanlar olduğu için tabandan tavana temizlik beklentileri yüksektir. Bazen 30 yıllık dairenin penceresinin ya da yüzeyinin zamana dayalı kiri ve yıpranmışlığı da tüm çıplaklığıyla temizliğin parçası gibi görülmektedir.

Gözden kaçan bir unsur daha vardır ki özellikle inşaat sonrası temizlik profesyonel ekipman gerektirmektedir. Bu alanlarda kazıma için ilgili aparatlar ve ilgili kimyasallar gereklidir. İnşaattan kalan her bir atığın da temizlikle çıkacağı çok doğru bir algı değildir. Boya, silikon, zift, alçı, kaynak, güneşte kurumuş etiketler… gibi birçok inşaat kalıntısı ya çıkarılırken yüzeylere zarar vermekte ya da tamamen ortadan kaldırılamamaktadır.

Tüm bu bilgi eksikliğiyle birlikte memnuniyet düşüklüğünden kaynaklı hizmet alanların resmi şikayet yöntemleri ile ilgili tehdit ve söylemleri platformumuzca dikkate alınmamaktadır. Yasal haklar herkes içindir ve kişilerin iradesindedir. Birimlerimize ulaşan iyi niyetli, haklı talep ve geri bildirimler yüksek memnuniyetle sonuçlandırılmaktadır. Aksi tavır ve tutumdaki müşterilerimizin bildirimleri iyi niyet ve çözümden uzak olacağı düşüncesi bizlerde hakim kanı olabilmektedir.
 


Temizlikçi Ol